מאמרים

משתמשי אינטרנט ברחבי העולם קיבלו בזרועות פתוחות את פייסבוק, טוויטר ופלטפורמות חברתיות אחרות ככלים לתקשורת, למסחר ולמהפכות. כיום עסקים המבקשים למקד את הפעילויות שלהם האזורים גיאורפיים מסויימים, הם יכולים לעשות זאת בדיוק רב מאד באמצעות פייסבוק וכלי המדיה החברתיית האחרים אולם כדי לקדם את האתר בגוגל באזורים מסויימים נדרש תחכמום רב יותר.
 

כמו קידום אתרים מקומי, גם מטרתו של קידום האתרים הבינלאומי היא להגדיל את הסבירות שאתר מסוים יעלה לראש תוצאות החיפוש, ובכך יאפשר שיעורי המרה טובים יותר. האתגר ברמה הבינלאומית הוא בחירת האסטרטגיות הנכונות למספר גדול של מיקומים, נורמות תרבותיות ושפות. הנה כמה נקודות עיקריות שכדאי לשקול בהיבט של קידום אתרים בינלאומי:

המאבק על מקום בעמוד הראשון בתוצאות החיפוש של גוגל מתגבר מיום ליום, ואתרים עם תוכן רענן ורלוונטי הם אלו שיוצאים עם ידם על העליונה.

נשמע כמו נוסחה קלה להצלחה, אבל בפועל כל מי שהתנסה בפעילות קידום אתרים יודע שמדובר במשימה סיזיפית ויום יומית. כל בעל אתר אינטרנט יודע שהצורך לייצר תוכן מקורי בתדירות יומית, היא משימה לא פשוטה. זו הסיבה שרבים פונים לכלים של מאגרי תוכן שעוזרים למצוא, לארגן ולשתף תוכן אונליין כדי לוודא שהאתר שלהם כל הזמן מספק עדכונים, עשיר בנושאים מגוונים ובעיקר ועשיר במילות חיפוש.

ביצועי האתר בהיבט של הקידום שלו במנועי החיפוש הוא בראש מעייניהם של רוב מנהלי השיווק בעולם הדיגיטלי של היום. רובם עסוקים בשאלה איזה וכמה תוכן צריך לייצר על מנת להתקדם הראשון בתוצאות החיפוש. חשוב לזכור שיצירת תוכן לבדה היא רק חלק מתהליך האופטימיזציה למנועי חיפוש. להלן מספר נקודות שכדאי לדבר בהקשר של קידום אתרים:

מוטרדים בשאלה אילו מלות מפתח להכניס לתגיות המטא כדי שחברה שלכם תדורג במקום הטוב ביותר בתוצאות החיפוש של גוגל? אל תטרחו, לפי הפרסומים האחרונים - מנוע החיפוש של גוגל פשוט מתעלם מהן.

גוגל פרסמה ביום שלישי סרטון שמספק טיפים והצעות לסטרטאפים, שבעזרתו תוכלו להתמקצע באופטימיזציה של מנוע החיפוש ב-10 דקות בלבד.

 

 

למרות שמדוברת בפעילות מורכבת יש בה צורך הולך וגובר בעידן בה מחירי הפרסום באינטרנט הולכים ועולים. מי שבוחר להתעלם מטיפול בקידום האתר שלו במנועי חיפוש, אתה למעשה מפנה את הגב שלו למקור החיוני ביותר ברשת ללקוחות - רשת החיפוש של גוגל.
שדרוג אתרים
מקצועי. לנו ב Dreamview יש צוות מיומן בקידום אתרים

 

הערכים בהם דוגלת החברה:

שיפור דרמטי בדירוג תוצאות החיפוש של לקוחותינו במסגרת תהליכי קידום האתרים שאנחנו מנהלים עבורם.

פיתוח פתרונות טכנולוגיים המותאמים אישית לכל לקוח כדי לסייע להם לעמוד ביעדים העסקיים שלהם.

עמידה באתגרי הכנולוגיה ושיפור מתמיד של המתודולוגיות והכלים בהם מבצועת טכניקת קידום האתרים.

שילוב פתרונות קידום אתרים בצורה חלקה עם פעילות יחסי ציבור ואסטרטגיית השיווק הכוללת של העסק

שקיפות בתהליכי העבודה ובניתוח התוצאות.

 
נה כמה רכיבים קריטיים להשגת ROI חיובי מנוע החיפוש מאמצי הייעול:
המחקר והתכנון עבור החזרת אופטימלית
לפני כל קמפיין קידום אתרים, הפוקוס חייב להיות על מחקר צרכנים של אחד, בתעשייה, ואת המותג. נאותות תכנון נכון, לרבות ניצול מודיעין תחרותי, לעזור לסלול את הדרך לבניית מפת דרכים רבת עוצמה, מותאמים אישית לביצוע קמפיין חלקה, ובסופו של דבר המאפשר מותג להחזיק יתרון תחרותי.
תהליך התכנון צריך לכלול ניצול של השקיפות של האינטרנט. התחייבות זו מחייבת גישה המובילים כלים המודיעין התחרותי כגון Hitwise, להתחרות, ועל נילסן. כלים אלה מספקים מובילים תקדים תובנות אסטרטגיות אינטרנט של המתחרים, הזדמנויות בשוק, ואת התנהגות הלקוחות. מודיעין זה גם מספק גישה מילות מפתח אפשריות כי להיות זרז לפיתוח אסטרטגיית פילוח. פילוח הוכיחה להיות גורם הצלחה קריטי בפיתוח אסטרטגיות כי התנועה להגביר את שיעור ההמרה, המוביל מחזירה אופטימלית.
הוכחת הרשות של מנועי החיפוש:
כדי להמחיש את מנועי החיפוש שהאתר הוא הסמכות בכל ענף נתון בנושא, או מילת מפתח, כי אתר האינטרנט חייב להוכיח שהוא יכול לספק את הכוונה של שאילתות החיפוש של הצרכן. מותגים שרוצה לנצל את היתרונות השורה התחתונה של התנועה האורגנית צריך אינטרנט מתוחכמים שיווק שותפים, כי יש ניסיון הרבה מעבר אלמנטים בסיסיים של אופטימיזציה למנועי חיפוש. זה כרוך חלקה תיאום שכבות שונות תורמות הסמכות באינטרנט של המותג, שילוב טכניקות כגון יצירת אינדקס סמנטי חבוי, ולשלב נוכחות חברתית של המותג ואת הציבור בפעילויות יחסי. על ידי תקשורת סמכות מנועי החיפוש, משווקי נראות.
טכנולוגיה סיוע דין וחשבון
כאשר החיפוש נכונה שיווק הטכנולוגיה עם מעקב ודיווח מתקדמים מיושם, מותגים יכולים לקבוע אילו יוזמות קידום אתרים לספק את הערך הרב ביותר, וכיצד אלו משתלבים עם יוזמות פעילויות שיווק אחרות כמו שילם החיפוש, ומה בהכנסות נובע בהשקעה קידום אתרים. יוזמות אינטרנט שיווק כולל קידום אתרים יש את היתרון הטמון להיות אחראי מאוד. זה אימץ באופן מלא באמצעות המתודולוגיה של Dreamview. השיווק החיפוש שלנו בטכנולוגיה DSMM Advantage ™ הוא מנוצל כדי לעקוב אחר כל פרט של כל אחד ממסעות הפרסום של לקוחותינו.
 
אם הנך מעוניין לשמוע פרטים נוספים, השאר לנו פרטים ונציג החברה יחזור אליך בהקדם

 

 
אחד הדברים המרתקים בתחום קידום אתרים , הוא שתמיד יש מקום לשיפור : אם בקידום של ביטויים קיימים או בגילויי של ביטויי מפתח נוספים וטיפול יסודי בהם בהיבט של תכנים מתאימים, קישורים וכו..

ניתוח מתמיד של האתר- ניתוח נתוני הסטטיסטיקה של האתר : כמות הכניסות היומית לאתר, משך השהיה של הגולשים באתר, עמודים נצפים ביותר, עמודים בעלי שיעור הנטישה הגבוהה ביותר, יחס ההמרה באתר , יחס ההמרה של עמודים נבחרים, יחס ההמרה של ביטויי מפתח נבחרים וכו. ניתוח מתמשך של ביצועי האתר מראה מה עובד באתר ומה לא.

שיפור מתמיד של עמודי התוכן אתר - אין אתר שלא זקוק לתחזוקה ומתיחת פנים מעת לעת. רצוי לבחון מעת לעת את כל עמודי האתר ולבדוק : קישורים שבורים, תגי מטא בכל עמוד, קישורים פנימיים, התאמת האתר לרזולוציות שונות ולדפדפנים שונים. להזנחה של פרטים אלו, גם אם הם קטנים למראית עין, ישנה השפעה מתמשכת במנועי החיפוש, שבמקרה הטוב תפגע בדירוג של עמוד ספציפי ובמקרה הפחות נעים תפגע בציון האיכות של האתר כולו.

עסקים רבים מנסים לשפר את ביצועי האתר עם פחות משאבים תוך שימוש קידום האתר באמצעות הכלים שמאפשרות הרשתות החברתיות. ישנם יתרונות משמעותיים של שילוב קידום בגוגל ובין פעילות ברשתות חברתיות בעיקר בשל היכולת למשוך קישורים חיונים לתהליך קידום האתר. טכניקה זו מאפשר למעשה קידום אתרים אוטומטי או למעשה קידום אתרים בחינם.

התוכן הוא המלך בהיבט של קידום אתרים
בעבר, מי שרצה לקדם את האתר בתוצאות הדירוג של גוגל, היה פשוט צריך לדחוס את מילות המפתח מספר רב של פעמים בתוך הטקסט ועל ידי כך גורם למנועי החיפוש לתת משקל רב יותר לאותו עמוד בתוצאות החיפוש. היום, קידום אתרים דורש תחכום הרבה יותר גדול. מנועי החיפוש למדו לנתח את התנהגות הגולשים וברגע שהם מזהים התנהגות של הצבעה ברגלים מצד הגולשים בעקבות טקסט סתמי שיש בו חזרה מיותרת על מילות מפתח , הם מורידים את דירוג האתר בהתאם.

ישנם שני היבטים חשובים של תוכן האינטרנט והם איכות וכמות:
• איכות פירושה כי התוכן צריך להיות כתוב היטב, ללא שגיאות כתיב מביכות , שמבריחות את הגולשים מקצועי בעומק הדיון שבו ו עשיר במילות מפתח.

• כמות, משמעותה, שאתר האינטרנט דורש עדכון באופן שוטף עם תוכן חדש . גולשים שחוזרים לאתר מפעם לפעם מחפשים מידע חדש וכשלא ימצאו אותו, האתר יפסיק להיות רלוונטי מבחינתם. תופעות אלו מאותרות על ידי מנועי החיפוש והם משנים את הדירוג בהתאם.

כלל ידוע לכל מי שעוסק בתחום השיווק באינטרנט כי מעטים הם הגולשים שמסתכלים על תוצאות חיפוש שנמצאות מעבר לעמוד הראשון. המהדרין יגידו שתוצאות מעבר ל 5 התוצאות הראשונות בגוגל היא כבר לא מעניינת. 

האמת שיש כאלו שמסתכלים מעבר לתוצאה 5, אבל הם מעטים. מחקר שנעשה בארה"ב ע"י חברת  הפרסום "צ'יקיטה" מראה מיקום בתוצאה הראשונה בגוגל מניב פי שתיים יותר תנועה מזו של התוצאה השניה. מחקר עדכני יותר מראה שיש הבדלים קצת פחות משמעותיים  בין מקום ראשון לעמות מקומות שני ושלישי, אבל מציין כי המקום הראשון פוקד את רוב תשומת הלב המתקבלת מהקליקים. לפני שמגיעים למסקנה כי כל מקום מלבד המקום הראשון הוא כשלון, ישנן כמה נקודות ששווה לקחת בחשבון.

חווית המשתמש מאותה שאלת חיפוש יכולה להשתנות מאוד מאדם אחד לשני. השינויים הללו מבוססים על ביטויי החיפוש עצמם, המיקום הגיאוגרפי של המחפש, האם המחפש משתמש בשירותים אחרים של גוגל כגון גוגל פלוס או GMAIL ועוד. כאשר חברה שוקלת את "הדירוג" שלה בתוצאות החיפוש, היא צריכים להבין שהתוצאות שהלקוחות שלה ראים יכולות להיות שונות ממה שהיא רואה בעיקר אם מדובר בלקוחות שנמצאים במדינות שונות או שהן עושות שימוש שונה בחיפושים בגוגל.

אופטימיזציה של אתרי אינטרנט למנועי החיפוש היא משימה שדורשת התמדה והשקעה לאורך זמן. מדובר בתחום מקצועי שדורש כמות גדולה של ידע, מסירות , והתמכרות חסרת פשרות לניתוח נתונים.
 
• מנועי חיפוש משתנים כל הזמן
מנועי החיפוש מנסים כל הזמן לשפר את הפרמטרים שלהם , כדי לספק לגולשים מידע רלוונטי ומדויק ולמנוע מבעלי אתרים לקידום אתרים אגרסיבי למרות שהתוכן בהם הוא באיכות ירודה .

מחקר מילות מפתח
כולם כמובן רוצה לבצע לקדם את האתר שלהם בביטויי המפתח המרכזיים והתחרותיים ביותר. זו משימה שניתן להשיג אותה אם מתאמצים מספיק זמן, אבל השאלה היא אם המאמץ מוצדק? ישנם בכל תחום חיפוש עשרות צורות חיפוש בדרגות תחרות נמוכות יותר שמייצגות נישת חיפוש שמאפיינים חלק מהלקוחות של אותו התחום. לצורך המטפאורה, אלו "פירות בשלים מאד שתלויים בחלק הנמוך של העץ". הסיבה שהם בשלים מאד, היא שהם מייצגים רלוונטיות גבוהה ומיקוד לעומת ביטויים גנריים , והגולשים שמשתמשים בהם הם בבחינת קונים שיודעים מה הם מחפשים , ובעלי מוטיבציה מיידית לקנות.


אופטימיזציה למנועי חיפוש הפכה להיות מרכיב חיוני בכל אסטרטגיית שיווק לעסק. באופן כוללני, חברות כבר לא יכולות להתעלם מההשפעה והערך שיש לקידום בגוגל על תוצאות השיווק שלהן. בעבר קידום אתרים היה נחלתם של סטארט-אפים העוסקים בפיתוח ומכירה של מוצרים אינטרנטיים. כיום, כל עסק המונה מחברת ייעוץ בת אדם אחד ועד לחברות המדורגות ב  500 החברות הגדולות של כתב העת Fortune, משקיעות סכומי עתק בקידום האתרים שלהם כחלק מתוכניות השיווק שלהן.

אם אין לכם בארגון נושא משרה שזה תחום מומחיותו, סביר להניח שתחפשו שירותי  מיקור חוץ של פעילות האופטימיזציה למנועי חיפוש או בשמה המוכר יותר - קידום אתרים בגוגל.

אין מחלוקת שדירוג גבוה בתוצאות החיפוש בגוגל יש השפעה רבה הן על מונטין החברה והן כל היכולת להמריץ מכירות חדשות. 


אתיקה באופטימיזציה למנועי חיפוש: ההגנה הטובה ביותר של אתר האינטרנט שלך נגד עדכוני האלגוריתם של גוגל

זהו שיעור כואב שבעלי אתרים רבים לומדים בדרך הקשה. בזמן שבניית קישורים הינה חלק חיוני בשיווק במנועי חיפוש עבור אתר אינטרנט, מקצוענים רבים בתחום, מגזימים. כן, אסטרטגיית בניית לינקים אגרסיבית יכולה להשיג לאתר שלך דירוג גבוה יותר בגוגל מהר יותר, ואותן שיטות שיצרו את ההצלחה יכולות לגרום לאתר שלך להתמוטט ברגע שגוגל מעדכנים את אלגוריתם החיפוש. מדוע?

גוגל מעצב את אלגוריתם החיפוש שלו כדי להראות אתרים שאנשים אוהבים ראשונים. דרך אחת לפיה האלגוריתם קובע כמה האתר מועדף היא על ידי ספירת הלינקים שחוזרים חזרה לאתר. כאשר עוגן הטקסט המתאים לקישור מכיל מונח הרלוונטי לתוכן של הדף המקושר, גוגל רואה את זה כאישור לכך שהקישור הוא מה שהמחפש מנסה למצוא.

מרבית העוסקים בתחום קידום אתרים חלוקים בנוגע לפעילות שתורמת ביותר בפרויקט קידום אתרים. האם בחירת מילות המפתח? האם פיתוח לינקים רלוונטיים?

כל מומחה קידום אתרים  ייתן לך תשובה שונה. פיתוח תוכנית קידום אתרים מוצלחת  תלוויה במספר גורמים מרכזיים:
 

טקסט עשיר במילות מפתח:
רבים  מעמודי האתר צריכים לכלול מילים וביטויי מפתח, על מנת להבליט את המשקל היחסי של ביטויים האלו מתוך יתרת התוכן בעמוד. לפעילות זו נלווית פעילות מחקר על מילות מפתח, רצוי רחבה ככל האפשר, על מנת לתת לכל ביטוי עמוד תוכן נפרד משלו , ולהבליטו בתגיות HTML , שנדרשות לצורך קידום האתר. חשוב לזכור שהעמודים שכוללים תמונות גרפיות או חלונות מולטימדיה  אינם תורמים כמעט לקידום האתר, שכן מנועי החיפוש הם מבוססי טקסט.


כלי מדידה חכמים ושיפור חווית המשתמש, הם הכלים המרכזיים לקדם את פעילות השיווק הדיגיטאלי. להלן מדריך מקוצר לשיפור אפשרי של תהלי השיווק באינטרנט שניתן לשיישם בכל ארגון.

1. ליישם כלי מדידה מתקדמים. עולם השיווק הדיגיטאלי מאפשר איסוף מדידה של פרטים רבים אודות כל גולש ובאופן תיאורטי מאפשר ליישם את הרעיון של שיווק אחד על אחד. איסוף פרטים לגבי פעילות הגולשים באתר : קניות קודמות, מילות מפתח דרכם הם נכנסו לאתר, מספר עמודים נצפים, הוא כבר אינו נחלתם רק של חברות ענק כמו  אמזון או גוגל. כל ארגון יכול להשקיע במערכות סטטיסטיקה וניהול לידים מתקדמות ולהפיק יותר מכל גולש שנכנס לאתר.

שדרוג אתרים
קידום עסק בגוגל, עשוי להיות מעט מורכב עבור מי שאינו מנוסה בכך. להלן 10 טיפים שכדאי לדעת על מנת לשפר את התוצאות:

 

יצירת דף נחיתה נפרד עבור כל מוצר / שירות. יצירת עמודים בעלי מסר ממוקד תגדיל מאד את יחס ההמרה של הקמפיין, ולמרות הגדלת ההוצאה בשלב יצירת הקמפיין מדובר בהשקעה שמחזירה את עצמה מהר מאד.
 
בחינת המסר הפרסומי. מומלץ לייצר מספר מודעות שונות המכילות קופירייטינג שונה, כדי לבחון את האפקטיביות של כל אחת מהן. יצירת וריאציות שונות תאפשר לפנות לקהלים שונים מחד ולבחור בטווח הארוך את המודעה האפקטיבית ביותר מבחינת אחוזי הקלקה.
 
 
הימנע משימוש בביטויים או שמות מסחריים של מתחרים. מלבד הסכנה בתביעה על שימוש אסור בסימן מסחרי, גוגל עשויה לגרום להשעיית החשבון ולהפסקת הקמפיין הפרסומי.
 
הצטרפות ל"רשת הפרסום של גוגל". רבים מאיתנו בוחרים שלא לאפשר פרסום באתרים המציגים מודעות של גוגל מחשש שבעלי האתרים ברשת ינצלו זאת לרעה על מנת להפיק מכך רווחים. בסך הכל מדובר בכלי אפקטיבי מאד שמאפשר להציג מודעות באתרים רבים שבמהותם קרוביםבעולם התוכן שלהם להקשר של מילות המפתח בהם בחרת לפרסם. מניסיונו למדנו כי ניתן לפרסם במחירים נמוכים יותר פר קליק ביחס למחיר בפרסום ישיר בתוצאות החיפוש של גוגל. יחד עם זאת תמיד ניתן לנכש עשבים שוטים ולבחור לא לפרסם באתרים בעייתים.
 
הוסף קריאה לפעולה. מומלץ להוסיף תמריץ ליצירת קשר מיידית על מנת שמי שכבר נתקל במודעה מבין מאות הפרסומים שהוא צופה בהם בכל יום, יתרשם וירצה לקבל עוד מידע, עכשיו.
 
השתמש במילות מפתח בטקסט המודעה. הראה למחפש כי המודעה שלך רלוונטית למה שהוא חיפש. גוגל תציג את מילות החיפוש באופן מודגש בתוך הטקסט של המודעה, עובדה שתעזור להבליט את המודעה.
 
הצע מחיר גבוה בהתחלה. מערכת המודעות של גוגל קובעת את המיקום בהתאם לתקציב שהוצע לכל קליק. יחד עם זאת התקציב המדויק שנגבה הוא שקלול של הצעות המתחרים ולא בהכרח העלות המקסימאלית שהוצעה על ידי כל מפרסם. לכן מומלץ להציע בתחילת הקמפיין, תקציב גבוה לקליק על מנת להתחיל להציג את המודעות במקומות גבוהים, לקבל תחושה של התקציבים הנדרשים לכל מילה, ורק לאחר מכן להקטין את התקציב לכל מילה שיאפשר תצוגה במקום ריאלי.
 
הימנע מלחמת מחירים. אל תבזבז כסף בכניסה למלחמות מחירים סביב מספר מצומצם של מילות מפתח תחרותיות. במקום זאת, הרחב את רשימת מילות המפתח שלך והוסף ביטויים פחות תחרותיים גם אם נפח החיפוש בהם נמוך יותר. באופן זה ניתן יהיה להקטין באופן משמעותי את העלות הממוצעת לקליק.
 
השתמש במילות מפתח שליליות. מומלץ להוסיף להדגרות מילות המפתח גם מילת מפתח שלילית, כלומר מילים שעצם הופעתן בשאילתת החיפוש לא יציג את המודעה שלך בתור אלטרנטיבה. למי שמעוניין לפנות לקהלי פרימיום אין סיבה להציג מודעות למי שמשתמש בביטוי חיפוש הכוללים ביטויים כגון : בהנחה , חינם, בזול, וכו.
 
עקוב אחר התוצאות. אל תסמוך על כלי דיווח של גוגל. הם טובים, אבל כדי לחפש פירוט רב יותר בכלי סטטיסטיקה אחרים כגון Google Analytics, בעיקר על מנת לראות את הביטויים המדוייקים באמצעותם הגיעו גולשים בפועל לאתר.
 
לסיכום
חברת Dreamview מתמחה בתחום קידום עסקים בגוגל, ומספקת שירותי קידום אורגני וקידום ממומן לחברות המובילות בישראל.
 
אם הנך מעוניין לשמוע פרטים נוספים, השאר לנו פרטים ונציג החברה יחזור אליך בהקדם

 

 
שמירה על עקביות בנושא הוספת תכנים, קישורים , והשבחה מתמדת של קוד האתר, היא חלק מכריע בהצלחה של תהליך קידום אתרים. ללא עקביות המאמצים הקידום יאבדו מהאפקטיביות שלהם, ולאורך זמן תורגש ירידה הדרגתית בתוצאות האתר.

פרסום תדיר - עדכוני תוכן נכונים לגבי אתרים בדיוק כפי שהם נכונים לבלוגים. אתר שאני מתעדכן מידי שבוע-שבועיים בתוכן כלשהו, הוא "משעמם" את הגולשים החוזרים ומבקרים בו וגם את מנועי החיפוש. עדכוני תוכן יכולים להיות בנוגע לסקירת פתרונות שניתנו ללקוחות שונים, מוצרים חדשים ונושאים אקטואליים בתעשיה בארץ ובעולם, כל תוכן מקצועי קצר כארוך נחשב. כדאי לזכור להשתמש במילות מפתח בטקסטים החדשים על מנת לקבל את הפידבק הנחוץ ממנועי החיפוש.

שיפור הדירוג של האתר במנועי החיפוש המובילים (גוגל, יאהו או בינג) הוא משימה מאתגרת מאד, בוודאי כאשר כל אחד מהמנועים פועל לפי אלגוריתם בעל סט שונה של חוקים.
 

כל מנועי החיפוש הגדולים משתמשים באלגוריתמים שונים אשר בסופו של דבר מנסים להגיע לאותה המטרה : לספק לקהל המחפשים את התוצאות הרלוונטיות ביותר שזמינות באינטרנט. בתעשיית החיפוש, יש מספר גורמים, אשר נחשבים כבעלי השפעה על רלוונטיות של עמוד אינטרנט מסוים למילת חיפוש מסויימת. כל אלגוריתם משקלל את הגורמים הללו בצורה שונה מעט. עובדה שיוצרת שוני בין התוצאות של מנוע למנוע.

למבנה עמוד האתר יש השפעה רבה בשיפור תוצאות קידום האתר במנועי חיפוש . למרות שמדובר בהיבט בסיסי של קידום אתרים, ישנה נטיה להזניח אותו לעיתים קרובות. בדרך כלל מדובר בשינוי די מורכב ויקר אם הוא לא נעשה היטב מלכתחילה.

פריסת האתר היא למעשה הדרך שבה מנועי החיפוש מבינים את שכבות המידע עליהן האתר בנוי. החלוקה לקטגוריות , הקישוריים ההדדיים בינהן, מיקומו של כל דף בהיררכיית הדפים - כל אלו יוצרים חשיבות פנימית בין הדפים בתוך האתר. קטגורייה שממוקמת לפני קטגוריה אחרת בתפריט, נחשבת "חשובה" יותר בעיני מנוע החיפוש , וכך גם דף שיש אליו קישור מעמוד הבית לעומת דף שקבור עמוק בתוך האתר. תשומת לב לעובדות אלו הינה חלק אינטגראלי מתהליך האופטימיזציה של האתר.

למה כדאי לשים לב בתכנון אתר אינטרנט?
 
1. פריסה מלמעלה למטה - ככלל, כאשר טקסט כלשהו מופיע קרוב לחלק העליון של העמוד הוא מקבל חשיבות גדולה יותר בהבנת הקונטקסט של העמוד. חשוב מאד להשתמש בכותרות העמוד באחד או בשניים ממילות המפתח החשובות. אותו כלל קיים גם באשר לדירוג של הקטגוריות בתוך התפריט. ככל שקטגורייה נמצאת למעלה, היא מקבלת עדיפות. במידה ולא ניתן לשנות את ההיררכייה הקיימת של האתר , ניתן לקבוע רמת עדיפות (priority ) אחרת במפת אתר מסוג sitemap.xml.
 
2. פריסת עומק - כל אתר מורכב משכבות של עמודים. השכבה הראשונה היא עמוד הבית, השכבה השניה הם העמודים שיש אליהם קישור מדף הבית , וכו. המרחק של עמוד מעמוד הבית קובע את החשיבות שלו בעיני מנוע החיפוש. לכן חשוב מאד שעמודים שיש בהם מידע חשוב ו/או מנסים לקדם באמצעותם מילים חשובות יהיו לכל היותר במרחק של קליק אחד מדף הבית. גם אם אין להם מקום בתפריט הראשי , חשוב למצוא את הדרך לשלב אותם כקישור בתוך הטקסט בעמוד הראשון, או לכל הפחות כקישור מסרגל ניווט נוסף בתחתית העמוד.

חשוב להקפיד שהקישורים שמובילים אל העמודים הפנימיים ישתמשו בדיוק באותם הביטויים שנבחרו לתיאור העמוד בכותרות שלו. ככלל כדאי תמיד לזכור, מנוע החיפוש מנסה לחקות את הדרך בה אנשים חווים את האתר. אם יש כותרת שבולטת לאנשים או טקסט מודגש, זו גם הדרך שמנועי החיפוש יבינו אותו. גם במקרה הזה, במידה ולא נמצא הפתרון האופטימאלי לקישורים מעמוד הבית, ניתן לקבוע עדיפות גבוהה יותר לעמוד על ידי הגדרה בקובץ sitemap.xml.

צרו קשר
משכית 22, הרצליה פיתוח
09-9514276
 

מאמרים