כמה לקוחות פוטנציאלים נטשו אותך היום?

 השלב הבסיסי של שיווק באינטרנט הוא קידום אתרים על מנת להזרים גולשים לאתר. השלב הבא הוא לדעת איך גם לשמור אותם באתר. הגולש המודרני כבר לא נשאר לבקר בכל אתר שהוא מגיע אליו מתוך אמפטיה, הוא יודע מה הוא מחפש ומצפה למצוא זאת במהירות.
אם הוא לא מוצא את מבוקשו בעמוד אליו הם הגיע, או במרחק קליק אחד ממנו, הוא יעדיפו לחזור למנוע החיפוש לצורך מציאת התאמה טובה יותר.

מהו שיעור הנטישה?
"שיעור הנטישה" (Bounce Rate ) הוא מונח המודד את שיעור הוגלשים שבוחרים לעזוב את האתר לאחר מספר שניות קצר של ביקור. שיעור נטישה מחושב לפי מספר המבקרים בעמוד מסוים שבוחרים לעזוב את העמוד בתוך מספר שניות בלי להמשיך לעמודים אחרים באתר , מחולק במספר הכולל של המבקרים בעמוד.
אם שיעור הנטישה הוא גבוה (מעל 50%) , ככל הנראה ישנה בעיה בעיצוב או בתכנים של האתר.

איך אפשר לשפר את שיעור הנטישה?

1. טעינת עמודים מהירה - אתר אינטרנט איטי, עלול לגרום לגולש לחשוב כי מדובר בתקלה, ולכן הוא עלול לסגור את החלון הפעיל - דבר שנחשב כנטישה.

2. עיצוב מקצועי - עיצוב מקצועי משדר רצינות ומקנה לעסק חזות מקצועית. עיצוב טוב מושך את העין מבחינת תמונות וצבעים , עימוד אסטטי וכן שימוש בפונטים קריאים . העיצוב המודרני של אתרים שם דגש גם על שימושיות ויכולת ניוט טובה. גולש שיוכל להגיע בקלות למידע מקצועי נוסף ו/או ישירות למידע הוא מחפש מהעמוד אליו הוא הגיע , ימשיך את הגלישה באתר שלך לפני שהוא סוגר ומדפדף הלאה.

3.חידוד המסר - כל עמוד באתר שלך צריך לתת כבר במבט הראשון תשובות ל-3 שאלות בסיסיות : "מה יש בעמוד הזה?" , "האם זה בשבילי?"  ו - "למה אני צריך להיות כאן?"
גולש שלא ירגיש מיד שהוא "בבית", באיזה חדר הוא מצא, ואיך להגיע לסלון בקלות, לא ימשיך להתארח אצלך.
כדאי לתכנן מראש מסלולי ניווט נבחרים, כך שבכל עמוד מלבד יכולת ניווט באמצעות תפריט, יהיו גם קישור בולטים למאמרים מקצועיים רלוונטים, קישור לעמוד עם ה מוצר/שירות עיקרי שאתם מציעים, הפניה לשירות לקוחות, הצגת מספר טלפון בולטת למקרה שהלקוח מעדיף להמשיך את האינטראקציה עם סיוע אישי יותר. 

לסיכום
הסיבה העיקרית לנטישה מהירה יחסית, היא תחושת חוסר בהירות אצל המבקרים לגבי איכות ומקצועיות התוכן שקיימים בעמוד בו הם נמצאים. הדרך הטובה לטפל בכך היא שדרוג התכנים והעיצוב של האתר על מנת שישדרו מקצועיות ברמה הנהוגה בענף בו אתה עוסק וכן הוספה של הפניות לתוכן נוסף שיעזור לגולש למצוא את דרכו באתר בנתיב שישכנע אותו כי הוא הגיע לחברה רצינית ומקצועית שאיתה הוא רוצה לעשות עסקים.

צרו קשר
משכית 22, הרצליה פיתוח
09-9514276