+ קטגוריית המאמרים
הבלוגים הינם כלי קידום אתרים מספר 1!

מחקר שנעשה לאחרונה מצא כי בלמעלה מ - 85% ביטויי החיפוש שנבדקו , נמצאו תוצאות חיפוש שמקורם בבלוג שעוסק בתחום הפעילות הרלוונטי. הסיבה העיקרית לכך, היא שאותנטיות ועושר המידע המצויים במרבית הבלוגים הופכים אותם למרכז מידע רלוונטי , שמתאים בדיוק לקריטריונים לפיהם מנועי החיפוש נותנים ציוני איכות גבוהים לאתרים ולפיכך מדרגים אותם גבוה.

מהו בלוג? 
הבלוג הוא אזור תוכן, שבו הכותב משתף את הגולשים ברעיונות שלו. בלוג הוא למעשה הביטוי המודרני של יומן אישי, רק שהמטרה היא לא כתיבה למגירה, אלה להיפך - לחשוף את הרעיונות שלך לציבור, ובמידה רבה אפילו לגרות את הגולשים לכתוב תגובות חזרה. כל אדם צובר מידע שמקורו מניסיונו והשכלתו, שעשוי לעניין גולשים רבים ברחבי האינטרנט. הסרט הנהדר של ג'ולי וג'וליה שמציג את הבדלים בין ספרי הבישול המוקפדים של פעם לבין כתיבה בבלוג על בישול - מציג את תמצית העניין. היכולת של הגולשים להגיב ולהוסיף מידע נוסף על דברי הכותב הנאמר בבלוג היא שהופכת את הביקור בבלוג לחוויה. תנועת הגולשים , והתגובות שהם מוסיפים מגדילים את נפח המידע שבו ובסופו של דבר הופכת אותו למרכז תוכן שגם מנועי החיפוש נותנים לו את הכבוד הראוי.  כיצד בלוג מסייע לקדם את האתר?
בפועל בלוגים הם כאמור בסה"כ מערכות ניהול תוכן , כפי שיש במרבית האתרים המודרנים , עם פונקציונליות נוספת, של הוספת הערות ע"י הגולשים. בחלק מהמקרים נוהגים בעלי בלוגים לפרסם גם קטעי וידאו וקול כחלק מהתכנים של הבלוג. במרבית הבלוגים ניתן לאגד תכנים עפ"י נושאים ,קטגוריות ותאריכים. סיווג שכזה מקל על מנועי החיפוש להבין את התוכן של האתר, ולכן גם מגדיל את הסיכוי לקידום אתרים אפקטיבי יותר בנושאים אלה.

תוכן עדכני - מנועי החיפוש מזהים את התדירות בה מתעדכן האתר, ומקנים לזה חשיבות גדולה. בלוג כאמור מתעדכן באופן גבוה הן ע"י הכותב והן ע"י הגולשים שבוחרים להשתתף ב"דיון" במידה והוא מעניין אותם. מנקודת הראות של מנוע החיפוש, עדכניות גבוהה של תוכן תזכה תדמיד לנקודות זכות בדרך לעמוד הראשון של התוצאות.

קישורים חיצוניים לאתר - בעולם הבלוגים קל יחסיתלהגדיל את כמות הקישורים שמצביעים על הבלוג, שכן כל מי שמגיב על הבלוג ברוב המקרים גם מתייג אותו בעמוד ה twiter ו/או ה facebook שלו. הפצה ויראלית בדרך הזו יוצר אפקט כפול של בגדלת הגולשים לאתר והגדלת האתרים ה"חיצוניים" שמקושרים לאתר. שני אלמנטים אלו מגדילים את הקרדיט שניתן לבלוג ע"י מנועי החיפוש.

לסיכום
הוספת בלוג לאתר היא דרך מצויינת הן לרענן את חווית הגולש המבקר באתר , אך בעיקר דרך יעילה מאד לשפר את קידום האתר במונעי חיפוש. הכתיבה העקבית בבלוג, ומשיכת תגובות גולשים לאחר מכן, מלמדת את מנועי החיפוש כי מדובר באתר שיש בו "קהילה" פעילה, ולכן עליו להציג אותו בתוצאות גבוהות לגולשים נוספים שמחפשים מידע בתחום התוכן שהבלוג עוסק בו. יחד עם מדובר בכלי שדורש השקעה בזמן ובפיתוח תכנים לאורך זמן. בלוג שאינו עדכני יכול לגרום לתוצאה הפוכה ואף להרעה בתוצאות דירוג האתר אם התוכן שבו אינו עדכני, ואם גולשים שנכנסים אליו, נוטשים אותו במהירות .

צרו קשר
משכית 22, הרצליה פיתוח
09-9514276